Blog
Informace pro Vás od nás

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Přihlášení k odběru našich pravidelných informací nejen z finančních trhů.

Kdy se trhy uklidní? To, kdybych věděl a měl křišťálovou kouli... jedno vodítko by tu ale bylo. Ať chceme nebo ne, tím nejdůležitějším je nyní situace v Americe. Ano, některé trhy lokálně rostou. Stejně tak i firmy z určitých odvětví. Ale pokud se bavíme o "klasické" globální ekonomice a firmách, vše se nyní ubírá směrem k Americe.

Dne 1.4.2020 ČNB na podporu trhu uvolňuje pravidla pro hypoteční úvěry. Sleduje tím rozhýbání realitního / hypotečního trhu. Trhy propadly z měsíce na měsíc o více jak 70 %. A tak pravidla, která ČNB nedávno nastavila s tím, aby zamezila růstu cen nemovitostí, jsou nyní opět změněna.

Tak jsme se s kolegou podívali na graf, jak moc je zatím velká ta naše "COVID" krize ve srovnání s jinými. O tom, že máme na finančních trzích propad, o tom není pochyb. Ale jak je zatím velký, v porovnání s ostatními? Porovnejme si současnou výši propadu s dalšími krizemi, které jsme zažili. Zatím se tedy jedná...

Barel ropy je po 25 USD / barel. Tedy něco kolem 612 korun za barel. Saudská Arábie dále vede cenovou válku s Ruskem a vyvíjí na něj tlak tak, aby zasedli společně ke stolu. Což se zatím asi neděje. A tak nadále se chrlí barel za barelem. Dochází možnosti skladování, které jsou již fakticky vyčerpány. Jinými slovy, za...

Jak mnozí z Vás víte, ČNB doporučila možnosti odkladu splátek u úvěrů. A to bez záznamu v registru dlužníků. Což je velký benefit, který určitě firmám, OSVČ ale i fyzickým osobám pomůže překlenout období toho "nejhoršího".