Blog
Informace pro Vás od nás

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Přihlášení k odběru našich pravidelných informací nejen z finančních trhů.

Nákup, prodej, nákup, prodej, nákup ... asi tak dnes vypadají různé rady. Trhy jsou nyní nesmírně volatilní (kolísají nahoru a dolů). A co můžeme říci, oproti jiným krizím je, že právě tato naše virová krize je daleko rychlejší a volatilnější než ostatní. Stejně jako dnešní svět.

Včera jsem měl asi 30 minut rozhovor s jedním našich významných klientů. Zajímavé povídání. Klient vlastní společnost se stomilionovými obraty. Tak jsme se bavili, jak to jde ... ale o tom mluvit nechci. Narazil jsme na to, jaké to bude "po-krizi".

Tak jsem si "hrál" s daty a kalkulačkou. Jsem 16 let v branži a zažívám v podstatě 3 finanční krizi. Naskočil jsem do "vlaku" po IT DOT.com bublině, pak rok 2008 a nyní COVID-19. A tak jsem si říkal, co na to trhy? A jak se chovaly za ta léta?

Situace na trzích se mění doslova každou vteřinou. Než si přečtete newsletter, je vše zase jinak. Nyní jsme se na poklesy trhů podívali z jiného pohledu.

Americká vláda právě přiznala balík opatření za cca 850mld dolarů. Tedy necelých 21bilionu českých korun. Americká vláda bude tedy nakupovat dluhopisy amerických firem. Tím se do firem dostane hotovost a mají větší šanci na přežití krize. Toto opatření zavedlo USA poprvé v hypoteční krizi v roce 2008. Po delším otálení k tomuto kroku přistoupila...