Nové výzvy roku 2020? Aneb bezpečí na prvním místě.

07.01.2020

A máme tu rok 2020. Nevím jak Vy, ale my jsme koncem roku 2019 dostávali desítky emailů a článků s prognózami na rok 2020. Jeden ekonom říkal to a druhý ono. Myslím si, že za rok si nikdo nevzpomene a nikdo si články z konce roku 2019 nesrovná s rokem 2020 a neporovná, kdo měl pravdu a kdo se netrefil. Navíc si myslíme, že trefit se stejně nedá.

Jak nám ukázala historie, vždy přijde něco, co nikdo nečeká. Na finančních trzích se tomu říká "Černá labuť". Prostě přijde něco, co nikdo nepředpokládá, že by mohlo přijít anebo je naprostá novinka pro trhy. A tak to, co trhy čekají, je moc neovlivní - protože s tím trhy počítají. A tak co ekonomové a trhy předpokládají?

Obava hospodářské recese v Německu, situace v Hong Kongu, krizi v automobilovém průmyslu, zpomalení růstu USA, Eurozóny i Číny. Stejně tak se obávají vyhrocené situace v oblasti obchodních válek mezi USA a zbytkem světa. A nejen obchodních válek, ale i faktických (USA, Irán a spol.). A to jsem nemluvil o změně klimatu, který například ve Švédsku loni dopadl na Aerolinky. A tak bych mohl pokračovat ...

Nepřipomíná Vám to něco? Asi ano, že? Že jste toto slyšeli i loni a předloni a před-před-loni a vlastně slyšíte stále? Ano je to tak - negativní informace prodává. To je prostě fakt. A v dnešní, globální době a globální ekonomice, i jedno zavátí lístečku na jedné straně zeměkoule, Vám zamává sílou orkánu na druhé. Jde o to, že svět je propojený tak jako nikdy nebyl. Informací je tolik, jako nikdy. A tak stále se setkáváme s negacemi a katastrofami.

A co my na to v TWP? My jedeme stále stejnou písničku = základem všeho je ochrana majetku. "Chráníme Vaše bohatství a Eliminujeme rizika při správě majetku". Myslíme si, že v turbulentní době je toto daleko větším přínosem pro klienta nežli procentní bod na výnosu. A tak stále se budeme držet konzervativního (nikoliv nevýnosného) modelu. Takové ochrany majetku, která přežije turbulentní doby a negativní zprávy.

A co Vy? Máte svůj majetek připraven na turbulentní dobu propadů na trzích? Neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vás přivítáme.