Proč je důležité být připraven aneb ropa v akci

21.04.2020

Včera večer jsme s kolegou řešili cenu ropy. Spadla na 10 centů! Ano, čtete správně, 10 centů. Ztratila 99,95% hodnoty ani ne během jednoho dne. V jednu chvíli se dokonce dostala do záporu. Tedy obchodníci Vám byli ochotni zaplatit za to, že si od nich ropu koupíte.

Letošní rok nám opravdu přináší to, co bychom nikdy nečekali a nikdo by si ani neuměl představit. A tak opět na trzích platí - čekej nečekané.

A opět - jsou lidé, kteří pláčou a ti, kteří se stali milionáři / miliardáři přes noc. Za pár hodin, doslova minut tož ropa se ze svého dna odrazila a skončila při uzavírání na cca 21,5 / barel ropy. Tedy cca 240.000 ,- !!!

Takže, pokud jste zainvestovali večer kolem 22 hodiny 10.000, - tak dneska ráno máte na účtu zhruba 24.000.000, -

Někteří to stihli, měli připravenou hotovost na investičním účtu. Využili příležitosti a provedli SPEKULACI. A opět se dostáváme k tomu, co je investice, co spekulace. Mám mnoho kamarádů a přátel, kteří říkali, že až ropa bude za 20, že koupí .... Kdyby to udělali, byli by ve ztrátě ještě dlouho. A tak nespekulujme, ale investujme. A pokud si chceme zaspekulovat, tak jen s opravdu malou částí majetku a našeho portfolia. Jen s takovým majetkem, který si můžeme dovolit ztratit...

Trusts&Wealth protetion